Lajme

Thaçi pritet me gardë shtetërore në Pentagon

02/26/2020 19:00
nga:Norë Kelmendi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci është pritur me nderime të larta nga garda shtetërore në Washington, ku ka zhvilluar takim me zëvendës-sekretarin amerikan të mbrojtjes, David Norquist në Pentagon.

Në video shihet garda shtetërore amerikane që pret presidentin Thaci tek shkon në takimin e tij zyrtar në Pentagon, ku ka diskutuar në lidhje me thellimin e bashkëpunimit me SHBA-në dhe NATO-në në aspektin e sigurisë.

Video më poshtë:

 

06/30/2020 11:43

Gruaja e Sabri Fejzullahut, emocionohet nga fjalimi i presidentit Thaçi