Lajme

Thaçi pret komandantin e FSK-së

10/29/2019 07:40
nga:B. D

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të presë në takim Komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama.

Po ashtu, gjenerallejtënant Rama do të jetë i shoqëruar nga ekipi i Forcës së Sigurisë së Kosovës që mori pjesë në garat ushtarake më prestigjioze në botë “Cambrian Patrol 19”, ku fituan medaljen e argjendtë.

Takimi mbahet në kabinetin e Presidentit.

11/13/2019 14:04

Thaçi: Kraja i dha shumë kinematografisë sonë me talentin e saj dhe ishte shumë e re për t’u ndarë nga jeta