Lajme

Thaçi: Politika paqësore dhe miqësia me SHBA-në e Perëndimin janë vlera të trashëgimisë së Presidentit Rugova

01/21/2020 10:30
nga:B. D

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar ish-presidentin, Ibrahim Rugova, në 14 vjetorin e vdekjes, shkruan GazetaBlic.

Thaçi ka shkruar se do të nderohet kontributi i tij i madh drejt lirisë dhe pavarësisë së vendit.

Ai shton se miqësia me ShBA-në dhe Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Rugovës.

Shkrimi i tij i plotë:

Në 14 vjetorin e vdekjes së Presidentit Rugova nderojmë kontributin e madh të tij në rrugëtimin e gjatë dhe të mundimshëm të popullit tonë drejt lirisë dhe pavarësisë. Politika paqësore dhe miqësia me SHBA-në e Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova. HTH

Në 14 vjetorin e vdekjes së Presidentit Rugova nderojmë kontributin e madh të tij në rrugëtimin e gjatë dhe të…

Publiée par Hashim Thaçi sur Mardi 21 janvier 2020

 

02/27/2020 13:30

Thaçi: Kosova po angazhohet për marrëveshje finale të paqes me Serbinë