Lajme

Thaçi në takim me liderët e partive: Doni qeveri të re apo zgjedhje të reja?!

04/22/2020 16:44
nga:Norë Kelmendi

Presidenti Thaçi gjatë takimit që po mbahet me lidërt e parive politike, i ka pyetur ata nëse duan qeveri të re apo zgjedhje të reja, shkruan GazetaBlic.

Sipas Thaçit, presidentin nuk e shpërbën Kuvendin, por kjo bëhet me vullnetin e partive politike.

“Edhe pse i kam dërguar 5 kërkesa VV-së nuk e kanë shfrytëzuar mundësinë për formimin e qeverisë, në pajtim me mandatin e presidentin dhe në përputhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, është e drejtë e presidentit të bëj përpjekje për formimin e qeverisë.”

“Sot ju përfaqësues të të gjitha partive parlamentare ju ftoj të konfirmoni se a është në vullnetin e partive politike që të kemi një qeveri të re apo të shpallim zgjedhje të jashtëzakonshme, presidenti nuk e shpërbën Kuvendin.”

Presidenti Thaçi në takim me partitë politike

Presidenti Thaçi në takim me partitë politike

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 22 avril 2020

06/04/2020 23:26

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën ku ka qenë!