Lajme

Thaçi: Kraja i dha shumë kinematografisë sonë me talentin e saj dhe ishte shumë e re për t’u ndarë nga jeta

11/13/2019 14:04
nga:B. D

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se është ndjerë i pikëlluar nga vdekja e parakohshme e regjisores së njohur, Arzana Kraja, shkruan GazetaBlic.

Ai ka shkruar se ky lajm është i trashtë për të gjithë ne.

Thaçi tha se Kraja i dha shumë kinematografisë së Kosovës me talentin që ajo kishte.

Ai më tej familjes Kraja i ka shprehur ngushëllime për këtë humbje të tyre.

Postimi i plotë i Thaçit:

Vdekja e regjisores Arzana Kraja është lajm i trisht për të gjithë ne. Ajo i dha shumë kinematografisë sonë me talentin e saj dhe ishte shumë e re për t’u ndarë nga jeta. Ngushëllime familjes Kraja, miqve të Arzanës dhe gjithë komunitetit artistik dhe kulturor në vendin tonë. HTH

Vdekja e regjisores Arzana Kraja është lajm i trisht për të gjithë ne. Ajo i dha shumë kinematografisë sonë me talentin…

Publiée par Hashim Thaçi sur Mercredi 13 novembre 2019

11/14/2019 11:19

Ambasadori Kosnett shpreh ngushëllime për vdekjen e Arzana Krajës