Lajme

Thaçi i lumtur për të shëruarin e parë nga Covid-19 në Kosovë: Edhe këtë sfidë do e kalojmë

03/26/2020 20:56
nga:Norë Kelmendi

Sot zyrtarisht ëshë shëruar personi i parë nga koronavirusi, në Kosovë, ka njoftuar ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se është i lumtur që edhe Kosova tashmë e ka të shëruarin e parë nga virusi COVID19.

Postimi i plotë:

I lumtur që edhe Kosova tashmë e ka të shëruarin e parë nga virusi COVID19. Me disiplinë, me kujdes dhe duke ndjekur rekomandimet e IKSHP-së & @WHO edhe këtë sfidë do e kalojmë! Mirënjohje të pakufishme për përkushtimin e personelit shëndetësor!

06/30/2020 11:43

Gruaja e Sabri Fejzullahut, emocionohet nga fjalimi i presidentit Thaçi