Lajme

Thaçi fton qytetarët dhe policinë: Mos e zbatoni këtë vendim antikushtetues të Qeverisë Kurti

03/23/2020 22:53
nga:Norë Kelmendi

Presidenti Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Qeverisë është anti- kushtetues.

Ai ka theksuar se qytetarët nuk e kanë obligim që t’i zbatojnë këto vendime dhe ata askush nuk mund t’i dënoj.

Ai ka ftuar policinë dhe organet tjera të sigurisë që të mos e zbatojnë këtë vendim, sepse sipas tij, ata do të shkaktonin vepër penale, raporton Gazeta Blic.

I pari i vendit, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, tha se nesër do t’i kërkoj Gjykatës Kushtetuese të pezulloj këtë vendim.

LIVE: Presidenti Hashim Thaçi konferencë për media

Publiée par GazetaBlic sur Lundi 23 mars 2020

Presidenti Thaçi: Albin Kurti e shkeli në mënyrë flagrante Kushtetutën e Kosovës, duke kufizuar lëvizjen e lirë të qytetarëve

05/28/2020 22:00

Konjufca: Nuk mundet presidenti e askush tjetër ta eliminojë Kurtin nga skena politike me truqe