Lajme

Thaçi flet për vizitën e tij në Washington por jo edhe për letrat sekrete

02/26/2020 15:34
nga:Norë Kelmendi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në “Facebook”, ka folur rreth vizitës së tij në Washington.

Tutje ai ka thënë se Kosova është e bekuar me miqësinë dhe aleacën strategjike që ka me ShBA-të.

Thaçi ende nuk është deklaruar lidhur me letrat sekrete të publikuara sot, su sipas atyre letrave Hashim Thaçi, kryeministër atë kohë, ishte zotuar për ndalimin e hyrjes së FSK’së në Veri, pa pëlqim paraprak të NATO’s.

Shkrimi i plotë:

Edhe sot do të jetë një ditë e ngjeshur në Uashington, me takime në Pentagon, në State Departament dhe në International Development Finance Corporation. Kosova është e bekuar me miqësinë dhe aleancën strategjike që ka me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. HTH

Edhe sot do të jetë një ditë e ngjeshur në Uashington, me takime në Pentagon, në State Departament dhe në International…

Publiée par Hashim Thaçi sur Mercredi 26 février 2020

05/26/2020 13:51

Thaçi për Lajçakun: Nuk marrë pjesë në negociata që i udhëheq ai