Lajme

Thaçi fillon të shkruaj për qytete, e nis me Prizrenin

08/09/2020 12:46
nga:A. R.

Presidenti Hashim Thaçi ka publikuar videon e radhës të promovimit të bukurive vendore.

Ai këtë herë ka zgjedhur qytetin e bukur të Prizrenit, të cilin e shfaqi përmes një videoje.

“Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare”.

Për më tepër, Thaçi atë e quajti kryeqytet historik të të gjithë shqiptarëve.

Kryeqyteti historik i shqiptarëve 🇽🇰Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare. HTH

Publiée par Hashim Thaçi sur Dimanche 9 août 2020