Lajme

Thaci dekoron edhe ish-komandantin e KFOR-it

06/12/2019 11:16
nga:L H

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka dekoruiar edhe edhe ish-komandantin e KFOR-it, Xavier de Marnac, raporton Gazeta Blic.

“Me Medaljen Presidenciale të Meritave, sot e dekorova edhe ish-komandantin e KFOR-it dhe më pas ish-shef i EULEX-it në Kosovë, Xavier de Marnac. Ai dha kontribut të çmuar për forcimin e paqes dhe stabilitetit në vendin tonë”, ka shkruar Thaçi.Gazeta Blic