Lajme

Thaçi deklarohet për koronavirusin, propozon mbylljen e përkohshme të shkollave

03/09/2020 16:27
nga:N.K

Presidenti Thaçi përmes konference të mbajtur sot, është deklaruar edhe për koronavirusin dhe mundësinë e ardhjes së këtij virusi në Kosovë.

Thaçi ka rekomanduar qeverinë Kurti që ta marrë vendimin për mbylljen e përkohshme të shkollave, si dhe ka ftuar Ministrinë e Shëndetësisë që të marrë masat e nevojshme sa më shpejtë.

“Ka filluar të mendohet më seriopzisht për ndërmarrjen e masave, shpresojë që Ministria e Shëndetësisë të jetë shumë e përgatitur, mendoj që do ishte me interes që vendimet të merren me kohë, unë e ftoj qeverinë që të marrëin ndonjë veprim, siç është mbyllja e përkohshme e shkollave dhe anulimi i tubimeve publike”, tha Thaçi.

Thaçi në konferencë për media

Thaçi në konferencë për media

Publiée par GazetaBlic sur Lundi 9 mars 2020

09/24/2020 22:05

Thaçi tregon se a do të kandidojë si president edhe për një mandat