Lajme

Tërmeti sërish e godet Shqipërinë

03/02/2020 11:49
nga:Gazeta Blic

Një tërmet me magnitudë 3.1 të shkallës Richter ka lëkundur tokën në Hamallaj të Durrësit pak më parë.

Nga të dhënat paraprake, tërmeti kishte një thellësi prej 29 kilometrash duke bërë që të mos ndjehet i fuqishëm në sipërfaqe, ndërsa lëkundjet e tokës i kanë kujtuar banorëve tmerrin e 26 nëntorit.

Lëkundjet janë ndjerë në zonën e Durrësit, Kavajës, Krujës dhe lehtë në Tiranë.

05/30/2020 22:45

Rregulla të reja në Shqipëri / Skuadrat lëvizin ndaras, kush i afrohet gjyqtarit, ndëshkohet