Lajme

Tërmet prej 4.8 shkallë të Rihterit godet Durrësin

12/08/2019 00:40
nga:Gazeta Blic

Një lëkundje tërmeti u ndje pak pas mesnatës së sotme, në vendin tonë, në orën 00:14.

Të dhënat e para flasin për një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit.

Ndryshe, tërmeti i para disa ditëve që ndodhi në Shqipëri la të vdekur mbi 50 persona, derisa të lënduar kanë mbetur qindra të tjerë.

Sizmologët kanë parlajamëruar lëkundje pas tërmetit, por pa ndonjë shqetësim.