Lajme

Tërmet i ri godet Shqipërinë

12/02/2019 19:55
nga:Gazeta Blic

Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë.

Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter.

Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Ndryshe, nga tërmeti i javës së kaluar kanë mbetur 52 të vdekur e mijëra të lënduar.

Ndërkohë janë shkatërruar numër i madh i banesave në Durrës dhe në Thumanë.

03/22/2020 09:46

Thaçi pas tërmetit në Kroaci: FSK e gatshme të ofrojë ndihmë emergjente