Lajme

Tensionet me Iranin, amerikanët nuk duan luftë

01/07/2020 08:04
nga:B. D

Amerikanët nuk dëshirojnë luftë me Iranin.

Për ta treguar një gjë të tillë, mijëra qytetarë dolën në rrugët e qyteteve të ndryshme të Shteteve të Bashkuara, për të manifestuar pro paqes dhe zgjidhjes së konfliktit me diplomaci.

Ata dënuan sulmin ajror amerikan që vrau komandantin ushtarak iranian, Qasem Soleimani.

Gjithashtu, ata kundërshtuan planin e Uashingtonit për të dërguar trupa shtesë në Lindjen e Mesme.

01/26/2020 17:38

“Lufta me Rusinë, për sa kohë…”, zbulohet biseda telefonike e Trump me Ukrainën