Lajme

Temperaturat gjatë ditës së sotme do të shkojnë deri në 33 gradë celsius

06/12/2019 06:52
nga:L H

Sipas Institutiti Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Gjithashtu, IHMK njofton se vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s”, thuhen në njoftimin e IHMK-së.