Lajme

Temperatura të larta dhe mot me diell këtë javë!

04/07/2020 14:59
nga:N.K

Mot me temperatura të larta dhe me diell do të mbajë gjatë kësaj jave.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat gjatë kësaj jave pritet të sillen nga 0-2 gradë celcius minimalet, ndërsa ato maksimale pritet të sillen nga 17 deri 20 gradë celcius.

Njoftimi i plotë:

Do të mbajë mot me diell dhe i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

08/03/2020 19:24

Temperaturat e larta vazhdojnë, ky është parashikimi për dy ditët në vijim