Lajme

Teli i rrymës e mbyti një lopë në Suharekë

06/15/2018 14:50
nga:A. R.

Në fshatin Javore të Suharekës një tel i energjisë elektrike ka qenë fatal për një lopë.

Ky tel është këputur duke rënë në tokë, dhe si pasojë lopa është mbytur.

Një banor nga ky fshat ka thënë për Indeksonline se shpesh rrezikohen nga telat të cilët në kushte jo të mira atmosferike bien në tokë.

Më poshtë mund të shihni pamjet e lopës së prekur nga teli i rrymës.

09/03/2019 18:37

Lopa lind viçin me 5 këmbë