Lajme

Teleferiku probleme me frenim, turistët fluturojnë si kukulla – disa të lënduar

03/16/2018 13:28
nga:M H

Një aksident në një teleferik në vendpushimin lindor Gudauri të Gjeorgjisë ka lënë 8 vetë me lëndime të lehta, njoftoi kompania për zhvillim të zonave malore të Ministrisë së Ekonomisë të Gjeorgjisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, asnjë viktimë nuk është regjistruar, duke shtuar se një nga tetë të plagosurit tashmë është liruar nga spitali.

 

Të plagosurit u transportuan menjëherë në spitalin lokal nga tre brigada emergjente. Nëse është e nevojshme, individët do të transportohen në Tbilisi me automjete speciale emergjente.

Ndër të plagosurit janë qytetarët e Suedisë dhe Ukrainës, ndërsa arsyeja e saktë për incidentin ende nuk është gjetur.

Është spekuluar se fajtori mund të ketë qenë problemi i frenimit, apo ndoshta edhe një luhatje e tensionit të energjisë elektrike. /Telegrafi/

 

 

შემთხვევა გუდაურში.

#გუდაური #შემთხვევა16.03.2018სოციალურ ქსელში გუდაურში მომხდარი უბედური შემთხვევის ამსახველი ვიდეო ვრცელდება სოციალურ ქსელში გუდაურში მომხდარი უბედური შემთხვევის ამსახველი ვიდეო ვრცელდება.გუდაურში საბაგიროს ავარიულად გაჩერების გამო ათამდე ადამიანი დაშავდა.დაშავებულები საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ჯანდაცვის სამინისტრომ თბილისიდან რეანომობილები გაგზავნა , რომელიც საჭიროების შემთხვევაში პაციენტებს თბილისში გადმოიყვანს. მათ საშუალო სიმძიმის დაზიანებები აღენიშნებათ. ძაბვის ვარდნის შედეგად ელექტროენერგია გაითიშა, რის გამოც საბაგირო ავარიულად გაჩერდა, შემდეგ კი საპირისპირო მიმართულებით დაიწყო მოძრაობა.

Publié par Tv kvemo kartli sur vendredi 16 mars 2018

01/22/2019 09:12

Juristja shqiptare që po i ‘çmend’ të gjithë me format e saj të përsosura!