Sporti

Tek Reali po rritet një lojtar i jashtëzakonshëm, shikojeni çfarë goli shënoi sot

11/07/2017 16:28
nga:Y.K

Israel Salazar ‘Sala’, lojtari i akademisë së Real Madridit, aktualisht i ekipit Cadete B, ka shënuar një ‘parabël’ të mrekullueshme në ndeshjen e tij të fundit me akadminë Madrilene dhe që na kujtoi kohën kur legjendari ‘Raul Gonzales’ shënonte gola të tillë.

Salazar është një sulmues 14 vjecar i akademisë Madrilene dhe shquhet për aftësinë e tij të madhe para portës kundërshtare,

Ju ftojmë ta ndiqni videon e mëposhtme me golin ‘parabël’ të Salazar që është në stilin e legjendarit Raul:

10/22/2018 13:41

Befasia e ditës, Ibrahimovic në Real Madrid