Lajme

Të shtëna në stacionin e policisë në Turqi, ndërkohë që kamikazët sulmojnë Kabulin

01/10/2017 14:44
nga:R A

Një person në Turqi ka qëlluar në drejtim të policisë në një sulm në tentativë pranë një stacioni policie.

 

Ai u qëllua për vdekje pasi ai u përpoq të hynte në stacionin e policisë në Gaziantep, shkruan “Daily Mail”.

Dy bashkëpunëtorët e tij thuhet se kane ikur nga vendi i ngjarjes dhe janë ende në arrati.

Ndërkohë dy shpërthime kanë tronditur kryeqytetin afgan të Kabulit, duke shkaktuar një numër të panjohur të viktimash. Të paktën 21 persona janë vrarë dhe 45 të plagosur, sipas AFP.

Shpërthimi i parë është kryer nga një kamikaz me bombë. Ai u pasua shpejt nga një makinë –bombë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Sediq Sediqqi konfirmoi se ka viktima, por tha se numri i saktë janë deri tani është i paqartë.

06/19/2018 14:06

Policia jep detaje të reja rreth vrasjes së rëndë që ndodhi në Prishtinë