Lajme

Të rinjtë e partisë së Haradinajt ia improvizojnë kryeministren serbe Kurtit para qeverisë

02/27/2020 15:48
nga:Norë Kelmendi

Të rinjtë e partisë së Ramush Haradinajt janë duke i vazhduar aksionet përpara objektit të qeverisë së Kosovës si shenjë proteste kundër heqjes së taksës 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina.

Derisa para pak ditësh kishin hedhur vetëm një kuti të improvizuar plazmash brenda ndërtesës dhe kishin vendosur disa parulla në rrethojat e objektit të qeverisë, sot kanë vendosur dy improvizime të kryeministres Ana Brnabiq dhe Albin Kurtit.

Albin, Serbia a kalon a nuk kalon?

Publiée par Driton Bardheci sur Jeudi 27 février 2020

 

03/31/2020 09:08

​Haradinaj: Jemi gëzuar kur e kemi rrëzuar Kurtin nga Qeveria!