Sporti

Të rinjtë e Liverpoolit triumfojnë minimalisht përballë Shrewsburyt

02/04/2020 23:02
nga:M K

Liverpooli ka fituar 1-0 ndeshjen e përsëritur të FA Cup, megjithëse Klopp vendosi në formacion gjithë lojtarët e rinj.

Williams realizoi në minutën e 75’të, golin e parë dhe vetëm në mbrëmjen e sotme, shkruan GazetaBlic.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave u mbyll 2-2, prandaj edhe u deshë me patjetër që të luhet sërish.

Fituesi, pra kampioni aktual i Evropës kalon në raundin e 1/8-ës së finales në FA Cup, kurse mbetet të shihet nëse ky trofe do të jetë synim i Jurgen Klopp, i cili momentalisht vëmendjen e ka vetëm në Premier Ligë.

/GazetaBlic/

06/30/2020 08:52

Ish-futbollisti i Liverpoolit sulmohet dhe theret me thikë