Lajme

Të prekurit me koronavirus në Shqipëri, babë e bir 54 e 28 vjeçar

03/09/2020 07:01
nga:E Sh

Janë publikuar detaje të reja sa u përket dy personave të cilët janë prekur nga koronavirusi në Shqipëri, tash i njohur si COVID-19.

Ata janë babë dhe bir 54 dhe 28 vjeç dhe kanë hyrë në Shqipëri me makinë nga Hani i Hotit.

“Dy qytetarët e konfirmuar me koronavirusin e ri, babë e bir, 54 vjeç dhe 28 vjeç kanë qëndruar disa ditë në Firence dhe kanë udhëtuar në rrugë tokësore nga Firence drejt Tiranës, nëpërmjet pikës së Hanit të Hotit me makinë personale”,thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shqipërisë, përcjell tch.

Lajmi i fundit: Konfirmohen dy raste me Koronavirus në Shqipëri

05/27/2020 10:55

​Një i prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Infektivë