Lajme

Të mundur dhe të turpëruar – Momenti kur forcat serbe largohen nga Kosova

06/12/2019 10:21
nga:A. R.

Kanë kaluar 20 vjet nga çlirimi i Kosovës, pas kapitullimit të Ushtrisë serbe, nga bombardimet e forcave të NATO-s, shkruan Gazeta Blic,

Ishte qershori i vitit 1999, kur forcat serbe, filluan largimet nga Kosova, dhe futja e forcave të NATO-s.

Këto janë disa nga pamjet e largimit të ushtarëve serbë nga Kosova.