Showtime

Të famshmit shqiptarë luten për popullin libanez

08/05/2020 10:33
nga:L I

Ditën e djeshme një shpërthim i fuqishëm ka tronditur shtetin e Libanit, shkruan GazetaBlic.

Tragjedia ndodhi pikërisht në qytetin e Bejrutit nga shpërthimi që ka ndodhur pas një zjarri në depon e materialeve të rrezikshme.

Deri tani raportohet se janë shënuar 100 viktima, 4 mijë të plagosur dhe qindra tjerë të zhdukur.

VIDEO RRËNQETHËSE: Bejruti

VIDEO RRËNQETHËSE:100 viktima, 4000 të plagosur, qindra të zhdukur – kështu duket sot Bejruti pas shpërthimin të tmerrshëm 💔💔💔

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 5 août 2020

E me këtë tragjedi të ndodhur janë solidarizuar edhe figurat publike shqiptare, të cilët kanë shprehur lutjet e tyre për libanezët.

Dafina Zeqiri

Morena Taraku

Valon Berisha

Bebe Rexha

Fero

09/03/2020 19:55

Pas një muaj shpërthim, gjenden shenja jete në Bejrut