Lajme

“Të dyja palët t`i përmbushin detyrimet nga dialogu”

03/14/2018 13:33
nga:M H

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroazitike, Wess Mitchell tha sot në Beograd se të dyja palët në dialogun e Brukselit duhet të përmbushin të gjitha detyrimet dhe se Shtetet e Bashkuara mbështesin transformimin e forcave të sigurisë të Kosovës në një ushtri profesionale.

Mitchell tha në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin Aleksandar Vuçiq se mesazhi i tij themelor në Beograd, si në Prishtinë, ishte të shihte një hapësirë të madhe për një shans të ri për zgjidhjen e problemit të Kosovës, transmeton Klan Kosova.

09/19/2018 22:36

“Pjesëmarrja e qytetarëve në dialogun Kosovë-Serbi sjell marrëveshje të qëndrueshme”