Taksë a reciprocitet? – Përgjigjet Ramiz Kelmendi dhe ka një këshillë për Albin Kurtin

Biznesmeni dhe ish-politikani, Ramiz Kelmendi, është shprehur i zëshëm kundër vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, ashtu sic pretendon kryeministri Albin Kurti. Në dokumentarin “Expose” të Gazetës Blic, Kelmendi shprehet që reciprociteti nuk është më i ashpër se taksa prej 100% ndaj mallrave serbe. Madje, ai thotë se tanimë kur reciprociteti është duke u kundërshtuar nga … Continue reading Taksë a reciprocitet? – Përgjigjet Ramiz Kelmendi dhe ka një këshillë për Albin Kurtin