Lajme

Takohen Hutchinson dhe Haradinaj-Stublla: ShBA përkrah fuqizimin e FSK-së si forcë ndërvepruese me NATO-n

06/27/2020 11:44
nga:Gazeta Blic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin fuqizimin e FSK-së si forcë mbrojtëse, gjithëpërfshirëse dhe ndërvepruese në NATO.

Kështu është zotuar Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në NATO, Hutchinson, pas një takimi që ka pasur me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj- Stublla, raporton Gazeta Blic.

ShBA përkrah fuqizimin e FSK-së si forcë mbrojtëse, gjithëpërfshirëse dhe ndërvepruese me NATO-n”, ka shkruar ambasadorja Hutchinson.

Hoti: Takimi në Washington u shtye për një datë tjetër, kemi mbështetjen e PE-së për liberalizimin!

07/31/2020 23:57

Sqarohet Daut Haradinaj: Kam votuar të dyja amendamentet për mjekësinë dhe policinë