Lajme

Takohen Haradinaj dhe Meta, ja çka diskutuan

04/22/2019 07:13
nga:Gazeta Blic

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar sonte me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta.

Në takimin që thuhet se ishte miqësor, raportohet të jenë diskutuar temat e interesit kombëtar.

“Takim miqësor me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Është gjithmonë kënaqësi të diskutojmë bashkë për temat e rëndësishme të interesit kombëtar. RH”, shkruan Haradinaj në Facebook.

02/17/2020 10:46

Meta i shkruan letër Thaçit: Kjo etapë e re e Kosovës, jam i sigurt se do të shoqërohet me një hov të ri edhe në marrëdhëniet vëllazërore