Lajme

Tahiri viziton Supremen, flet për heqjen e Haradinajt nga lista e Interpolit

12/05/2017 10:12
nga:M H

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka vizituar Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme.

Tahiri ishte i shoqëruar nga kryetari i Gjykatës Supreme Enver Peci, e kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGjK), Nehat Idrizin.

Tahiri i pyetur nga Ekonomia Online, nëse kanë marrë njoftim zyrtar nga INTERPOL-i, se kryeministri Ramush Haradinaj është hequr nga lista e këtij institucioni, ai tha se është njoftuar nga Policia e Kosovës që kreu i ekzekutivit nuk është më pjesë e kësaj liste.

Haradinaj dhe 17 persona tw tjerw janë hequr nga lista e INTERPOL-it. “Konsideroj se është kanal zyrtar sepse jam njoftuar nga Policia e Kosovës që tashmë zoti Haradinaj nuk është më pjesë e asaj liste”.

10/12/2018 15:31

Tahiri: “Drejtësia 2020”, mundësi për të kthyer besimin e qytetarëve në institucionet e drejtësisë