Lajme

Surroi thotë se LDK-së i është prishur peshorja

12/26/2019 14:10
nga:B. D

Publicistja e njohur, Flaka Surroi, ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit, ku LDK-ja ofroi edhe njëherë kërkesat e njëjta për VV-në, ose do të shkoj në opozitë duke votuar Qeverinë Kurti, shkruan GazetaBlic.

Surroi përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se LDK-së i është prishur peshorja dhe se ka nevojë ta rregulloj atë.

Sipas saj, LDK nuk po di t’i peshojë përgjegjësitë që i takojnë me atë të VV-së si parti fituese.

“Peshorja e LDK-së ka nevojë për bazhdarim”, ka shkruar Surroi.

01/16/2020 23:31

Flaka Surroi: Kjo është “formula” përfundimtare në arritjen e koalicionit VV-LDK