Sporti

Surpriza e mbrëmjes, Milani pranë marrëveshjes me reprezentuesin irlandez

05/29/2020 20:08
nga:Mergim Rreci

Milano po shoqërohet me një veprim surprizë për mesfushorin e Republikës së Irlandës, Jeff Hendrick këtë mbrëmje.

Kontrata e Hendrick me Burnley do të skadojë muajin tjetër dhe raportet e Sky Sports tregojnë Milani kanë ‘treguar një interes’ për 28-vjeçarin, përcjell GazetaBlic.

Irlandezi filloi karrierën e tij me Derby County, duke bërë më shumë se 200 paraqitje për Rams përpara se të bashkohej me Burnley për një rekord klubi 10.5 milion £ (11.8 milion €) në 2016.

Ai ka vazhduar të luaj 139 herë për Clarets, duke luajtur futboll në Premier League në secilin prej katër sezoneve të tij.

Hendrick është gjithashtu një reprezentues me përvojë i Republikës së Irlandës me 54 paraqitje dhe dy gola, duke përfaqësuar vendin e tij në Euro 2016.

Vjen pasi kuqezinjtë u përpoqën të nënshkruanin Antonee Robinson nga skuadra e kampionatit anglez Wigan Athletic në janar.