Sporti

Super-ndeshje në futbollin evropian sot, dita mbyllet me derbin Juventus – Napoli

08/31/2019 09:05
nga:M K

Juventus-Napoli është super-sfida që e mbyll ditën e sotme në futbollin evropian.

Në kuadër të xhiros së dytë të Serie A, “Zonja e Vjetër” pret ndoshta konkurrentin kryesor për titull, duke mos harruar as Interin e super-përforcuar, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht, nga ora 13:30 Manchester United do të jetë mysafir i Southampton, para se në orën 16:00 të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera, Chelsea-Sheffield e Manchester City – Brighton.

Liverpooli do të jetë mysafir i Burnleyt, kurse në La Ligën spanjolle, Barcelona do të luajë ndaj Osasunës në udhëtim.

Më poshtë duelet e ditës në ligat elitare evropiane, kurse ne do t’iu njoftojmë për çdo risi sa i përket këtyre takimeve dhe jo vetëm.

/GazetaBlic/

05/23/2020 23:54

Tabloidi britanik “The Independent” shpalos 100 futbollistët më të mirë në histori të Premier Ligës