Sporti

Super formacioni i Milanit në Europa League përballë Austria Viennës

09/14/2017 09:57
nga:Y.K

Sot në mbrëmje starton kompeticioni i dytë më i rëndësishëm evropian në rang klubesh.

Në orën 20:45 Austria Vienna do të presë skaudrën e Milanit në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Europa Leagues.

Montella pritet të luajë me formacion 3-5-3 kundër Austria Vienna.

Mediat italiane raportojnë se Haka Calhanoglut do t’i jepet një rol i lirë në këtë ndeshje, Ndërkohë, Andrea Conti, Ricardo Rodriguez dhe Fabio Borini nuk kanë udhëtuar për në Austri për këtë ndeshje, ndërsa Jack Bonaventura ende nuk është në formën më të mirë fizike.

Formacioni i mundshëm i Milani: G. Donnarumma; Zapata, Bonucci, Romagnoli; Abate, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Antonelli; Kalinic, Andre Silva.

07/21/2018 15:53

Benzema: Nuk do të transferohem tek Milani