Sporti

Sulumesi i Nigerisë kërcenon Argjentinen

06/26/2018 11:34
nga:Gazeta Blic

Sulmuesi i Nigerisë, Odion Ighalo, beson se skuadra e tij do të triumfojë kundër Argjentinës, kur të dy skuadrat do të takohen në një përplasje të Grupit D në ndeshjen e Kupës së Botës.

“Ne duhet të punojmë shumë mirë në taktikat tona. Nëse ne mund të shënojmë të parët, kjo do t’i bëjë ata (Argjentinën) të jenë të shqetësuar”, tha Ighalo.

“Ne besojmë në veten tonë dhe ne e dimë se mund ta bëjmë”, shtoi tutje ai, shkruan GazetaBlic.

Nigeria dhe Argjentina përballën sonte me fillim nga ora 20:00, në Stadium St. Petersburg.

Për Nigerinë ndeshja do të jetë vendimtare ngase në qofëse arrinë ta mposhtin Argjentinën. atëherë do sigurojë kalimin tutje në fazen tjetër.

/GazetaBlic/

 

05/08/2020 18:50

Ndërron jetë tragjikisht mesfushori legjendar argjentinas