Sporti

Sulmuesi Tadic zbulon se a do të transferohet De Ligt tek Juve

07/11/2019 23:13
nga:Ideal

Dusan Tadic, sulmuesi i Ajaxit, ka folur për media rreth transferimit të Matthijs de Ligt në Juventus, ku tha se ai ka dëshirë që mbrojtësi të qëndrojë tek Ajax po është e pamundur.

Kur u pyetën nëse mbrojtësi vërtetë do të kalojë tek skuadra e Juventusit, Tadiç u përgjigj:

“Jo, jo me të vërtetë, për sa kohë që ai është lojtar i Ajaxit, ai do të japë gjithçka, ai është i madh dhe unë shpresoj se ai do të qëndrojë.” Nëse kjo nuk është e mundur, ai do të humbas shumë, ashtu si De Jong “, tha Tadic.

/GazetaBlic/