Sporti

Sulmuesi, mbrojtësi, lojtari, portieri dhe goli më i mirë i vitit në një foto të vetme

09/13/2019 20:29
nga:M K

Padyshim fotoja e vitit.

Është ajo e ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Liverpoolit, ku Lionel Messi shënoi nga gjuajtja e lirë, shkruan GazetaBlic.

E, me siguri se do të pyesni pse është më e bukura. Për një fakt të vetëm. Në foton e mëposhtme, mund t’i shihni, sulmuesin më të mirën, golin më të mirë, mbrojtësin njëkohësisht lojtarin më të mirë dhe portierin më të mirë të vitit.

Kujtojmë, Van Dijk u zgjodh mbrojtësi më i mirë dhe lojtari më i mirë, ndërkaq Messi sulmuesi më i mirë, i cili edhe e shënoi golin më të bukur të vitit.

/GazetaBlic/

06/30/2020 12:33

Diego Simeone komenton zërat për prishjen e raporteve Messi – Setien