Sporti

Sulmuesi i Liverpoolit përfundon në La Liga

12/09/2017 15:15
nga:A. R.

Raportohet se Real Betis është e interesuar për shërbimet e sulmuesit të Liverpoolit, Daniel Sturridge.

Betis të cilët janë në vendin e 11-të pas 14 ndeshjeve në këtë sezon dhe besohet sa kanë para që ta transferojnë anglezin në afatin e Janarit

Sipas “El Gola Digital”, skuadra spanjolle konsideron një transferim të Sturridge, i cili kërkon hapësirë më shumë te Liverpool, pasiqë në vitin e ardhshëm është kampionati botërorë “Rusia 2018” dhe kërkon një vend te kombëtarja angleze.