Sporti

Sulmuesi i Fiorentinas: Po fitojmë për Astorin

04/07/2018 22:26
nga:Lorik J

Giovanni Simeone e di saktësisht se si Fiorentina fitoi në gjashtë ndeshje të njëpasnjëshme në Serie A për herë të parë që nga viti 1960.

Simeone thotë se po fitojnë për Astorin, shkruan GazetaBlic

Davide Astori ndërroi jetë me 4 mars të këtij viti në mënyrë tragjike, pak orë para duelit me Udinesen.

Fiorentina është e pandalshme në fushë që nga vdekja e ish kapitenit të tyre, i cili vdiq në gjumë një muaj më parë në moshën 31 vjeçare.

“Ne nuk mund të mendojmë për atë që ndodhi, ne po punojmë shumë të gjithë”.

“Të gjithë po japim maksimumin për Astorin”, përfundoi ai./GazetaBlic/

06/27/2020 23:42

Lazio fiton dhe shpreson në titull, Fiorentina ende në rrezik