Lajme

Sulmohet fizikisht një mjek në QKUK

07/23/2018 10:51
nga:A. R.

Një mjek i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot është sulmuar fizikisht në vendin e tij të punës.

Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit dhe ka nisur ta hetoi rastin e sulmit raporton Indeksonline.

Sulmuesi ende nuk dihet nëse është pacient apo familjar i ndonjë pacienti.

Ndërsa mësohet se mjekët e Emergjencës sot për disa qaste kanë protestuar për këtë sulm duke iu bërë thirrje organeve të rendit të veprojnë dhe të parandalojnë raste të tille.

 

05/06/2019 08:45

Dasma kthehet në arenë boksi, nxirren armët, plas grushti e përplasen karriget