Sulm në Xhaminë e Tiranës, një person plagos me thikë disa të tjerë

Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës, një shtetas është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas. Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli … Continue reading Sulm në Xhaminë e Tiranës, një person plagos me thikë disa të tjerë