Lajme

Suedia, Gjermania, Norvegjia dhe Kroacia me raste të reja të koronavirusit

03/01/2020 09:24
nga:N.K

Suedia, Gjermania, Norvegjia dhe Kroacia kanë raportuar për raste të reja të koronavirusit.

Suedi: Analizat e 12 personave kanë rezultuar pozitive, kështu ka bërë të ditur Autoriteti Suedez i Shëndetit Publik duke shtuar se virusi është përhapur në të katër rajonet, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Gjermani: Sipas Institutit Robert Koch, numri i qytetarëve të prekur nga ky virus ka arritur në 66. Virusi është përhapur në gjashtë shtetet.

Norvegji: Sipas Institutit Norvegjez të Shëndetit Publik, edhe tete persona të tjerë janë prekur nga kjo sëmundje, kështu duke e rritur numrin e rasteve me këtë virus në 15.

Kroaci: Sipas Autoritetit Kombëtar të Mbrojtjes Civile, edhe një rast i ri është konfirmuar, kështu duke e rritur numrin e përgjithshëm në gjashtë.

Kujtojmë se Italia mbetet shteti europian më i prekur nga koronavirusi. Deri më tani 29 persona kanë humbur jetën si dhe 1.128 janë prekur nga kjo sëmundje.

09/24/2020 09:55

Në Morinë arrestohet 35 vjeçari nga Kosova, i kërkuar në Gjermani