Sporti

Suarez flet pas barazimit me Real Madridin

05/06/2018 23:17
nga:Lorik J

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ka thënë se ndeshja mes Realit dhe Barcelonës ka qenë një Clasico e bukur.

Barcelona dhe Real Madrid kanë luajtur baras në derbin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 36’të të La Ligas.

Rezultati përfundimtar i El Clasicos ishte 2-2, shkruan GazetaBlic

Suarez shënoi golin e parë të ndeshjes.

Leo Messi, Ronaldo dhe Bale shënuan golat e tjerë.

“El Clasicot luhen kështu, ishte një ndeshje e bukur, donim të fitonim, dëbimi i Sergi na dëmtoni pak më shumë kundër një kundërshtari si Real Madridi”, tha fillimisht Suarez.

“Festa? Ka qenë e planifikuar nga lojtarët”, përfundoi ai.

/GazetaBLIC/

03/21/2020 23:07

Suarez paralajmëron rikthimin: Kur Barcelona të kthehet në fushë, unë do të jem gati të luaj