Sporti

Suarez fiton këtë epitet tek Barcelona, ai hyri në histori të këtij klubi

12/03/2017 21:48
nga:E.A

Luis Suarez ka hyrë në histori, pasi ka hyrë në mesin e 10 golashënuesve më të mirë të Barcelonës.

Me golin kundër Celta Vigos, Luis Suarez ka shkuar në 127 gola me fanellën e Barcelonës, duke hyrë kështu në mesin e 10 më të mirëve në histori të klubit katalunas.

Uruguaiani tani është vetëm një gol larg Mariano Alonsos dhe katër gola prapa Samuel Eto’o.

Listës së golashënuesve me të mirë në histori të klubit i prinë Lionel Messi me 524 gola.

12/14/2018 20:43

‘Dorëzohet’ Vuçiq: Po vërehet qartë që Kosova e ka mbështetjen e Amerikës, Britanisë dhe Gjermanisë