Sporti

Sturridge nuk po ka vend tek Liverpool, sulmuesi po kërkohet nga gjiganti i Premierligës

02/12/2019 12:53
nga:Ideal

Sulmuesi anglez në verë pritet t’i jap lamtumirën ekipit nga Anfield.

Tottenhami po monitoron me kujdes situatën e Daniel Sturridge te skuadra e Liverpoolit.

Sulmuesit i mbaron kontrata në përfundim të këtij sezoni, ndërkohë që te “Gjelat” ai shihet si një alternativë për Harry Kane, që do të ketë nevojë edhe të pushojë.

Mungesa e një sulmuesi në vend të Kane skuadrës po ndihet aktualisht te skuadra eMauricio Pochettinos, ndaj dhe drejtuesit kanë nisur që të mendojnë që tani përmerkaton e verës.

Në Anfield Road, Sturridge ka humbur nën hijen e treshes magjike Salah-FirminoMane, ndërkohë që edhe Divock Origi preferohet përpara tij nga trajneri JurgenKlopp.