Sporti

UEFA e diskualifikon Dritën nga Liga e Kampionëve

08/12/2020 20:57
nga:Mergim Rreci

Drita Fc ka humbur në tavolinë kundër Linfield.

Drita FC ka njoftuar se ka humbur në tavolinë 3:0 kundër Linfield dhe se skuadra është diskualifikuar nga Liga e Kampionëve, transmeton GazetaBlic.

Kjo është bërë e ditur pasi që UEFA ka vendosur përfundimisht.

VENDOS UEFA: Humbim ndeshjen ne tavolin me rezultat zyrtare 3:0!Sapo jemi njoftuar nga organet e UEFA-se qe shkalla e…

Publiée par Drita FC sur Mercredi 12 août 2020