Sporti

Sterling nuk rinovon me Manchester City, po e pret ofertën e Realit

12/05/2017 11:28
nga:Y.K

Mirror raporton se Raheem Sterling është bërë një nga objektivat prioritarë të Real Madridit. Sipas gazetës britanike, lojtari ka një propozim për të rinovuar me ekipin e drejtuar nga Pep Guardiola.

 

Oferta do ta bënte atë futbollistin më të paguar në Premier League në moshën 22-vjeçare, por Sterling po hezitonta pranojë pasi shpreson se Real Madridi do t’i bëjë ndonjë ofertë.

Pas lëndimeve e vazhdueshme të Gareth Bale i kanë paralizuar bisedimet me uellsianin për rinovim dhe Sterlin shpreson se mund të jetë ai apsuesi.

Sterling ka 13 gola në 18 ndeshje të këtij sezoni, mes Premier League dhe Champions. Manchester City kanë në plan për t’ia rritur pagën prej 180.000 paundësh në javë në 300.000, që do të thotë se kontrata e tij do të rritet nga 10.6 milionë euro në 17.6 milionë euro në vit. /C

12/09/2018 15:23

Formacionet zyrtare: Huesca-Real Madrid