Sporti

Stefano Pioli: Jam i sigurt se do të bëj një punë të shkëlqyeshme në Milan

10/09/2019 15:47
nga:Ideal

Sot dhe zyrtarisht skuadra e Milanit e ka konfirmuar trajnerin e ri.

Menaxheri i ri i Milanit, Stefano Pioli beson se do të bëjë një punë të shkëlqyeshme te kuqezinjtë, tani që është emëruar si shefi i klubit, përcjellë GazetaBlic.

Marco Giampaolo u shkarkua si trajner i Milanit mbrëmë, pasi nuk arrit ta dëshmoj veten tek klubi ‘Kuq e Zi’.

“Unë nuk kam media sociale, nuk jam njeri i rrjeteve sociale dhe të gjithë janë të lirë të shprehin mendimin e tyre.

“Le të flasim për të ardhmen, e kaluara është e kaluar.

“Gjykimet duhet të jenë për ato që kam arritur të bëj dhe jo kur isha fëmijë dhe nuk isha i sigurt se çfarë doja të bëja, tha shkurt Pioli.

/GazetaBlic/