Sporti

Dion Kacuri, futbollisti me origjinë nga Kosova që nënshkruan kontratën e parë profesionale në Zvicër

06/12/2020 14:56
nga:Mergim Rreci

Një tjetër futbollist me origjinë nga Kosova që nënshkruan kontratë profesionale me Garsshoper Zurichun.

16 vjeçari Dion Kacuri ka nënshkruar kontratën e parë profesionale në karrierën e tij dhe atë e ka bërë pikërisht te skuadra e madhe Zvicrrane, shkruan GazetaBlic.

Talenti Kacuri luan në pozitën e mesfushori ofanziv dhe është i lindur e i rritur profesionalisht në Zvicërr.

Kacuri plotëson të gjitha elementët për tu bërë një futbollist i madh, andaj sytë e të gjithëve janë në drejtim të tij.

/GazetaBlic/